Japonya’daki karantina gemisinden son kalanlar da tahliye edildi

ikinci-el-piyasa-corona-japonya-gemi
Japonya’da korona virüsü riski nedeniyle daha önce karantina altında tutulan gemide son kalan personel de tahliye edildi.

ikinci el piyasa

Japonya’da korona virüsü riski nedeniyle daha önce karantina altında tutulan gemide son kalan personel de tahliye edildi. Dezenfekte edileceği açıklanan gemi, tersanede bakıma alınacak.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan korona virüsü nedeniyle 5 Şubat’ta Japonya’da karantina altına alınan ve 2 hafta süreyle karantina altında tutulan gemiyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. 19 Şubat itibariyle kademeli olarak sona eren karantinanın ardından gemide kalan personelin geçtiğimiz perşembe başlayan tahliyesi de dün sona erdi. Yaklaşık 130 kişilik mürettebatın, Saitama eyaletinde bir hastanede 2 hafta süreyle gözetim altında tutulacağı açıklandı. 2 haftalık sürecin sonunda yapılacak testte negatif sonuç verenler ise evlerine dönebilecek.

Geminin akıbeti belli oldu

Japonya Sağlık Bakanı Katsunobu Kato, geminin dezenfekte edileceğini ve tersanede bakıma alınacağını açıkladı. Kato, gemide görev yapan sağlık personeli, tahliye edilen hastaları kabul eden yerel hükümetler ve mürettebata teşekkür etti.

Kaynak: iha.com.tr

Editör: Ahmet Şüphesiz

ikinci el piyasa