Renault’un Cenevre’de tanıtamadığı ‘Morphoz’ konsepti ortaya çıktı

yedek-parça-reanult-konsept
Cenevre Otomobil Fuarı'nın son dakikada iptal edilmesi, fuarda yeni modellerini tanıtmayı hazırlanan markaları farklı çözümlere itiyor.

yedek parça

Cenevre Otomobil Fuarı’nın son dakikada iptal edilmesi, fuarda yeni modellerini tanıtmayı hazırlanan markaları farklı çözümlere itiyor. Bunlardan Fransız üretici Renault, Morphoz isimli konsept modeli için bir dijital lansman organize etti. Markanın gelecek vizyonunu ortaya koyduğu ifade edilen otomobil, tam elektrikli ve otonom özelliklere sahip olması ile dikkat çekiyor.

Fransız üretici Renault, son dakikada iptal edilmeseydi Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtacağı Morphoz isimli konsept modeli için bir dijital lansman organize etti.

Markanın 2025 yılı sonrasına yönelik kişisel ve paylaşılabilir elektrikli mobilite vizyonunu yansıttığı ifade edilen otomobilin, Renault-Nissan-Mitsubishi İttifakı’nın yeni modüler CMF-EV elektrik platformu üzerinde şekillendirildiği kaydedildi.

Otomobil hakkında bilgi veren Renault Grubu Tasarım Direktörü Laurens Van den Acker, “Morphoz konsept modeli, Renault tasarımının yeni felsefesini yansıtıyor. Teknoloji, tüm biçimleriyle (tasarım, araç üstü sistemler, bağlanabilirlik, iç mekan düzeni) araç kullanıcılarına yeni bir yolculuk deneyimi sunuyor” dedi.

İhtiyaçlara göre kişiselleştirilebilen modüler bir otomobil olduğu belirtilen modelin, sürüş halindeyken de indüksiyon yöntemi ile şarj edilebilen bir tam elektrikli crossover olduğu kaydediliyor.

Kaynak: haberturk.com

Editör: Ahmet Şüphesiz

yedek parça